עברית  |  English  |  Česky  |  

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> המוזיאון >> תערוכות בבית טרזין >> ליגה טרזין - ספורט ונעורים בטרזיינשטאט
 
תערוכת ליגה טרזין - ספורט ונעורים בטרזיינשטאט
התערוכת "ליגה טרזין - ספורט ונעורים בטרזיינשטאט" הינה תערוכה היסטורית-חינוכית המתארת את סיפורה של הליגה ושחקניה, על רקע התפתחות הספורט היהודי לפני מלחמת העולם השניה, כחלק מהתרבות היום יומית של יהודי מרכז אירופה. היותו של הספורט חלק חשוב בהוויה התרבותית, נתן לו מקום גם בתוך הפעילות התרבותית העניפה שהיתה בטרזיינשטאט, יחד עם הפעילויות החינוכיות, המוזיקליות והאומנותיות ככל שהרשו הגרמנים לצרכיהם.
בתערוכה מוצגים קטעי וידאו ובהם קטעי משחק הכדורגל שצולם בגטו כחלק מסרט התעמולה הנאצי, עדויות של ניצולים אשר שיחקו וצפו במשחקי הליגה, תמונות מתקופת הגטו וטרום מלחמת העולם, חפצים מחיי הספורט בגטו, יומנים , קטעי עיתונות וציורים של נוער ומבוגרים המתעדים את הפעילות והשפעתה על הנוער בגטו.
התוכנית החינוכית שנבנתה במיוחד עבור התערוכה, נקראת "המשחק היה החיים שלנו" והיא מתמקדת במשמעות החינוכית והערכית של הספורט ותפגיש את המשתתפים עם דמויותיהם ותפיסת עולמם של השחקנים ומארגני פעילות הספורט בגטו, שדאגו לכך שבאמצעות הספורט ובעיקר הכדורגל הונחלו ערכים חינוכיים ונשמרה השפיות והקשר לעולם שאבד. נושאים נוספים בהם מטפלת התוכנית הם נושאים הרלוונטיים לעולם הכדורגל של היום כגון: גזענות ואלימות.
 
התוכנית החינוכית נועדה עבור קבוצות הנוער מבתי הספר , צעירים וחיילים שיפקדו את הבית במהלך 2009-2010.
התערוכה נפתחה בטקס רשמי בתאריך 11.9.2009 והינה ערוכה לקבל קהל מבקרים.

התערוכה הוקמה בסיוע  עיקרי של ועידת התביעות והגופים המוזכרים להלן:

 
 

 


לייבסיטי - בניית אתרים