עברית  |  English  |  Česky  |  

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> ארועים >> אירועים שהיו >> 2010 >> 2010-05-04 ביקור שר החוץ של צ'כיה
 

4/5/2010

[לגלרית התמונות מאירוע]


שר החוץ של צ'כיה: " ממשלתנו מחויבת להמשיך לתמוך בבית טרזין"

שיירת הלימוזינות של פמליית שר החוץ מר יאן קוהוט, מלווה בשגריר צ'כיה בישראל, מר טומאש פויאר ושגריר ישראל בפראג, מר יעקב לוי, הגיעה לקיבוץ גבעת חיים איחוד לביקור מסקרן בבית טרזין.
השר שהיה בשנה שעברה ביד ושם, בחר להגיע הפעם לבית טרזין ולשמוע על פעילויות המקום הקשורות להיסטוריה של ארצו. 
השר הניח זר לזכר חללי הגטו וקבל הסברים על המקום מפי עודד ברידא, מנכ"ל בית טרזין, שהעניק לשר את האלבום החדש "עבודה במלכוד" המספר על שנתו הראשונה של הגטו.


מר יאן קוהוט, המכהן כסגן ראש הממשלה ושר החוץ, הביע את הערכתו לפעילות של הבית והודיע שממשלת צ'כיה תמשיך לתמוך במקום. השר מסר לידי עודד ברידא המחאה בסך של 1 מיליון קרונות צ'כיות (כ 193 אלף ש"ח) לשדרוג הארכיון של המוזיאון. 


רות בונדי
ומרדכי (מקסי) לבני, מראשי העמותה ספרו לשר בשפתו על הקמת המקום וחשיבותו. רני אידן, ראש מועצת עמק חפר ודור שני ליוצאי הגטו בעצמו, אמר שבימים לא פשוטים אלה למדינת ישראל של איומים בהשמדה והכחשת שואה, זה מעודד לראות מדינה שתומכת בנו בדיוק בנושא הזה. יזהר לנדאו, גזבר הקיבוץ הודה לשר על הכבוד שהנחיל למקום בביקורו וסיפר על שורשיו המשפחתיים המגיעים עד לרב של בית הכנסת אלטנוישול בפראג.


המשלחת הצ'כית יצאה לסיור בתערוכות השונות של בית טרזין, תוך קבלת הסברים מחברי הדור הראשו, יוצאי הגטו.
לאחר שנפרדו מהם, עברה המשלחת בשבילי הקיבוץ, כאשר יזהר לנדאו מסביר על התנועה הקיבוצית, אשר בימים אלה מלאו לה 100 שנה ועל קיבוץ גבעת חיים, לפני ואחרי הפילוג לאיחוד ומאוחד.
בסוף הסיור צפה השר על נוף עמק חפר והרי השומרון שמעבר לקו הירוק והפמליה עזבה לתל אביב להמשך פגישותיה הדיפלומטיות.3/5/2010
שר החוץ של צ'כיה, יאן קוהוט, מבקר בבית טרזין
יום ג' 4.5.2010


בית טרזין  יארח ביום שלישי, 4.5.2010 בשעה 14:30 את שר החוץ של צ'כיה, מר יאן קוהוט, המגיע השבוע לביקור פורמלי בישראל וברשות הפלסטינית.
השר הביע ענין רב במוזיאון המציג חלק חשוב מההיסטוריה של ארצו והוא ילווה בשגריר החדש של צ'כיה בישראל, מר טומאש פויאר ובבכירים ממשרד החוץ הצ'כי. השר יסייר במוזיאון, יפגש עם ניצולים מהגטו שהינם יוצאי צ'כיה ויקבל הסברים גם על קיבוץ גבעת חיים איחוד המארח את המוזיאון קרוב ל-40 שנה.
את השר יקבלו ניצולי גטו טרזיינשטאט ובהם רות בונדי ומרדכי לבני, ראש המועצה האזורית עמק חפר, מר רני אידן, שהינו בן דור שני לניצולי הגטו ועודד ברידא, מנכ"ל בית טרזין.
בכוונת ממשלת צ'כיה לסייע למוזיאון בצורה משמעותית לשמר את הממצאים החשובים מימי מלחמת העולם השניה והשר צפוי להכריז על כך בביקור.


לייבסיטי - בניית אתרים