עברית  |  English  |  Česky  |  

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> ארועים >> אירועים שהיו >> 2011 >> 2011-04-29 ברונדיבר בפילהרמונית
 

"אשרי שזכיתי לראות את ברונדיבר – גם בהיכל התרבות"


"אשרי שזכיתי לראות את ברונדיבר – גם בהיכל התרבות" - כך אמרו מספר ניצולי גטו טרזיינשטאט שהוזמנו ע"י תוכנית "מפתח" של התזמורת הפילהרמונית הישראלית לקונצרט המיוחד, ביום ששי בצהריים, 29.4.2011, ערב אירועי יום הזכרון לשואה ולגבורה תשע"א – 2011.
מקהלת מורן מעמק חפר, בניהולה וניצוחה של נעמי פארן ארחה את מקהלת הילדים PUERI GAUDENTES  מפראג, צ'כיה ונגני התזמורת הפילהרמונית הישראלית, שניגנו בהתלהבות וזכו לתשואות רמות.
במבצע מיוחד של בית טרזין בשיתוף עם אירית רוב, מנהלת תכנית "מפתח"- ‏לחינוך מוסיקלי ולקשר עם הקהילה, אותרו עשרות ניצולים מגטו טרזיינשטאט והללו הוזמנו ע"י התזמורת הפילהרמונית לקחת חלק  באירוע. רבים מהניצולים הביאו עמם נכדים ובני משפחה על מנת לספר להם על אופרת הילדים שהיתה חלק מהווית חייהם בגטו.
בין הניצולים היו חנה דרורי וגרטה קלינגסברג, שאף הופיעו בתפקידים ראשיים ב"ברונדיבר" בגטו, שלא כמו רוב הילדים – זכו להינצל. חנה וגרטה הוזמנו לבמה לשיר עם מקהלות הילדים את שיר הנצחון וגרמו להתרגשות רבה באולם.באולם נכח גם שמואל בלוך, שאחיו הונזה טרייכלינגר שיחק את "ברונדיבר" המקורי בגטו ונספה אף הוא בשואה.
את האירוע הנחה יוסי שיפמן, שהיטיב לספר את סיפור גטו טרזיינשטאט לקהל הרב וכיצד התמודדו אנשי הגטו, ובעיקר הילדים, באמצעות התרבות המפותחת של יהדות מרכז אירופה כנגד החיים הקשים בגטו תחת מצוקת הרעב ואימת הטרנספורטים למזרח.

על סיפור האופרה בגטו טרזיינשטאט ניתן לקרוא בהרחבה באתר האינטרנט של בית טרזין
 
 


 
 
הזמנה
 
מציגה לקראת יום השואה והגבורה תשע"א את
אופרת הילדים
BRUNDIBAR 
מאת הנס קראסה
 
מקהלת "מורן" ומקהלת PUERI GAUDENTES מפראג
 
 
מנצחת: נעמי פארן
מנחה: יוסי שיפמן
  
יום ששי, כ"ה ניסן תשע"א, 29.4.2011 בשעה 12:00

 כמחווה מיוחדת לניצולי גטו טרזיינשטאט בלבד, שהיו בעצמם בגטו וחלקם נכחו בהופעות ואף השתתפו בהן, מזמינה אותם התזמורת הפילהרמונית להגיע להופעה.

 
מספר ההזמנות מוגבל . הרישום יעשה דרך בית טרזין עד לתאריך 26.4.2011.
נא לפנות לטלפונים של הבית או לכתוב לדוא"ל info@bterezin.org.il
 
מלווים יתבקשו לשלם עבור הכרטיסים, אולם עם קוד הנחה שינתן בזמן הרישום.
מחיר כרטיס הנחה הינו 50 ₪, מחיר כרטיס רגיל הינו 75 ₪
 
הכרטיסים ימסרו בקופות היכל התרבות.


בברכת חג שמח

צוות בית טרזין
 
 
 


לייבסיטי - בניית אתרים