עברית  |  English  |  Česky  |  

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> ארועים >> אירועים שהיו >> 2011 >> 2011-05-02 יום השואה בסניף מפעלות - נווה עופר
 
"ליגה טרזין" במפעלות הפועל תל אביב – סניף נווה עופר
 
יום השואה תשע"א 2.5.2011
 

כחלק מגוון התוכניות החינוכיות הפועלות ברחבי הארץ, במהלך יום השואה האחרון, עברו חניכי "מפעלות חינוך וחברה" פעילות סביב יום השואה אשר הועברה ע"י מאמני הקבוצות.
הפעילות שהתבססה על סיפורו של פטר ארבן וליגת הכדורגל של גטו טרזיינשטאט, אפשרה לחניכי הקבוצות להבין, להתמודד, ולגלות את כוחו של הכדור גם במצבי חיים כדוגמת זה.
קבוצת חניכים במתנ"ס נווה עופר בדרום תל אביב  (גילאי 15-17) הינה אחת מתוך הקבוצות. לדברי מאמנה טום מרסלנד, איפשר השיח "להתחבר" לנושא רגיש וטעון זה בדרך אשר אולי לראשונה אפשרה לחניכים להסתכל ולהבין תקופה שלמה עליה הם שמעו במסגרות חינוכיות שונות אך פחות הבינו את משמעותה.
 
"שאלתי אותם מה הם יודעים על הגטאות, על התנאים בגטאות, ניסינו לתאר סדר יום בגטאות ולהבין את משמעות הספורט והכדורגל למי שמצא עצמו בעולם זה", אומר טום, "דיברנו וניסינו להבין את המניעים לקיום הליגה, משהו לעשות, משהו להיאחז בו" מוסיף המאמן.
"הנערים ציינו כי לא ידעו על האפשרות והיכולת לשחק כדורגל בגטו, השיח פתח שאלות ודיון סביב מצבי חיים קשים והצורך להיאחז בחיים".
 
"פעילות זו היא מבורכת", אומרת מצדה שפי מנהלת האזור מטעם מפעלות חינוך וחברה,
החיבור בין יום השואה לעולמם של החניכים הינו חיבור שדורש רגישות ויכולת הדרכה מקצועית, אנו סבורים כי יש למאמנים ולצוותי ההדרכה שלנו יכולת זו, חשיבותה רבה.הבנה של ההיסטוריה הינה אחת הבסיסים לכל תהליך חינוכי, אותו אנו רוצים לאפשר לחניכי הקבוצות השונות"
 
 


לייבסיטי - בניית אתרים