עברית  |  English  |  Česky  |  

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> ארועים >> אירועים שהיו >> 2011 >> 2011-12-30 חצר אולניק בבית טרזין
 
לחצו כאן לפרטים על החברה

בטקס מרגש נחנכה חצר בית טרזין בקיבוץ גבעת חיים איחוד בעמק חפר, תרומת אליעזר אולניק וחברת אולניק. זאת במעמד ח"כ יעקב אדרי, שגריר צ'כיה בישראל, טומאש פויאר, ראש המועצה האזורית עמק חפר, רני אידן, משפחת אולניק, אנשי בית טרזין ואורחים.

חצר בית טרזין נתרמה לזכר משפחתו של אליעזר אולניק: הוריו אחיו ואחיותיו, שנספו בשואה .

במסגרת העבודות רוצפה החצר, נבנה דק עץ, נבנה יציע עץ וסודרו דרכי גישה מגוננות.

נשאו דברים שגריר צ'כיה, ראש המועצה, דוד אולניק, בנו של אליעזר שנשא דברים בשם המשפחה, אליו הצטרפה אמו, מלכה ומנכ"ל בית טרזין עודד ברידא הציג את פעילות הבית על הקשר הקהילתי לעמק חפר וסרטון על בית טרזין לפני ואחרי השיפוץ.

במסגרת הסרת הלוט, סיפרה תמי קינברג מבית טרזין את קורותיה של משפחת אולניק בתקופת השואה, כאשר אליעזר הוא היחד ששרד מכל בני משפחתו שמנתה 35 נפשות. לאחר מכן צוינה דרכו בישראל מנהג משאית בסדום עד לביסוסה של חברת אולניק. יו"ר  הקרן להנצחת זכר חללי גטו טרזין, פרופ' אליעזר לונטל, הודה בשם העמותה על העזרה הגדולה של המשפחה לבית טרזין והסיוע שלה להכרת בית טרזין כמוזיאון רשמי במדינת ישראל.

חברת אולניק נמצאת בימים אלה בעיצומה של בניית "אולניק סנטר" בפארק תעשיות עמק חפר.החל מחודש יוני 2011 משתנים פניה של חצר בית טרזין.

משפחת אולניק מנתניה, בעליה של חברת "אולניק" תורמים לבית טרזין שיפוץ מלא של החצר,הכולל ריצוף, מקומות ישיבה להרצאות תחת כיפת השמים ורחבה לטקסים ואירועים.

חברת אולניק שהוקמה ע"י האב אליעזר אולניק , ניצול שואה  בעצמו, רואה חשיבות רבה בהנצחת השואה ובתרומה לקהילת עמק חפר, בה היא פעילה רבות.

החצר החדשה תוכננה ע"י אדריכלית הנוף רקפת סיני  בברכת קיבוץ גבעת חיים איחוד והמועצה האזורית עמק חפר.

החצר החדשה תקדם את פני התלמידים של שנת הלימודים תשע"ב, מיד בסוף קיץ 2011.

תוכנית הרחבה החדשה:לייבסיטי - בניית אתרים