עברית  |  English  |  Česky  |  

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> ארועים >> אירועים שהיו >> 2012 >> 2012-04-19 יום השואה והגבורה תשע"ב
 
יום השואה תשע"ב \ תמי קינברג
 
גם השנה (19.4.2012) השתתפו חיילי בה"ד 8 ומפקדיו בטקס היום השואה בבית טרזין. יחד עמם לקחו חלק בטקס תלמידי בית הספר אורט קופטאן מדלית אל כרמל, ובהם גם כיתת תלמידים שוחרי חיל האויר במדי החיל. 
הטקס היה בסימן העברת הסיפור לדורות הבאים. מדליקי המשואות נבחרו בשל תרומתם להפצת סיפור השואה ולימוד לקחיו, מתוך שאיפה לחברה סובלנית, המקבלת את האחר, ונוהגת עם הזולת באופן הומאני. בין המדליקים היו מר נתן שטיינר יו"ר התאחדות יוצאי צ'כוסלובקיה, מר גרשון שפע שאביו פינדה היה בין יוזמי הקמת בית טרזין, גב' מלכה אולניק שמשפחתה תרמה את שיפוץ רחבת בית טרזין ותסייע בהבאת תלמידים מנתניה בשנה הבאה, סא"ל יריב ניב מפקד בה"ד 8 לשעבר - מיוזמי הקשר בין הבה"ד לבית טרזין, מר רושדי חסון מנהל ביה"ס אורט קופטאן המביא כבר שנה שנייה את תלמידיו לימי עיון בבית טרזין והאחיות מרים פרגר ורות אלקבץ שהוציאו לאור השנה את יומנה של אחות סבם קמילה הירש.
במהלך הטקס דיבר בן הדור השני, דני שק,  על ההתייחסות לשואה כיום וסיפר על מפעל התיעוד של הוריו, זאב ועליזה ש"ק, בגטו. הזמרת והשחקנית עינת אזולאי ליוותה את הטקס בקולה הערב והציגה בצורה מרגשת קטע מיומנה של עליזה ש"ק, שנכתב לפני שיחרור הגטו. את עינת הכרנו בסמינר "מוסיקה היסטוריה וזיכרון" בשנה שעברה במופע הקברט ואנחנו ממשיכים לעבוד עימה.  בסיום הטקס באולם בית וינה, חולקו הנוכחים לקבוצות דיון שעסקו בשאלת ההתייחסות לשואה במאה ה- 21. 

גלרית התמונות:
 


ההזמנה:
 
   
 


לייבסיטי - בניית אתרים