עברית  |  English  |  Česky  |  

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> ארועים >> אירועים שהיו >> 2012 >> 2012-05-31 Defiant Requiem, ירושלים
 

חברי בית טרזין ב"רקויאם ההתרסה"  בבניני האומה בירושלים.

 
החל מהרגע שנודע לנו בבית טרזין שהאירוע מתארגן, פנינו למארגנים ובקשנו מהם שיראו כחובה לפניהם להביא את כל מי ירוצה ויכול מניצולי הגטו לאירוע כזה. בין המארגנים היו הקרן בראשות סטוארט אייזנשטאט מארה"ב שמקיימת את הקונצרטים הללו בעולם, שגריר צ'כיה בישראל  מר טומאש פויאר  והבטחה של ראש הממשלה לקיום האירוע, שבוצעה דרך המשרד לאזרחים ותיקים.
בית טרזין היה הגוף היחידי שיכול לאתר ולוודא מי הם שורדי הגטו ומשפחותיהם ולקח על עצמו את הסעתם של כל אלה שרצו אל בניני האומה וחזרה וכמובן חלוקת כרטיסי הזמנה, יחד עם תגבור כרטיסים שנתרמו ע"י "בימות".
 
התגובות של חברי הבית היו נרגשות ולא מעט דמעות נצפו אצל חברינו. ואנו יכולים רק להיות מרוצים על ההזדמנות שניתנה לנו לאפשר להם לראות את האירוע החד פעמי הזה. הנה מספר דוגמאות:
 
אנחנו, משה ושושה שוק נכחנו בקונצרט מרגש זה בבנייני האומה לאחר שקיבלנו הזמנה מבית טרזין בגבעת חיים. שושה ששהתה בגטו טרזין באותן שנים שבהן ביצעו את הרקוויאם שם, ועד סוף המלחמה, חוותה חוויה מרגשת במיוחד עת נכחה בהופעה שהציפה אותה בזיכרונות מאותה תקופה איומה. אנו מודים לבית טרזין בגבעת חיים איחוד על שאפשר לנו להיות נוכחים בערב בלתי נשכח זה.

ברצוני להודות מקרב לבי על ההזדמנות שניתנה לי ולניצן ונטע, לחוות את המופע המרגש. היה פשוט אירוע מדהים.
 ארנה לבנה

אשתי ואני נכחנו בביצוע של "הרקוויאם של התרסה" בבנייני האומה בירושלים.
קשה להביע במילים את התרגשותנו ותחושותינו העמוקים בשומעינו את היצירה המופלאה הזאת המבוצעת על ידי מיטב האמנים וההקשר לימים האפלים ההם.   
הארגון של בית טרזין היה למופת כאשר תודה מיוחדת מגיעה לענת שעמדה אתנו בקשר שוטף ודאגה לכל פרט. אנא העבר תודתנו לכל אלה שעשו במלאכה,
בתודה ובכבוד רב,
שרה ויעקב דנקמפ   
 
מועד ההרשמה לכרטיסים - נסגר

המשרד לאזרחים ותיקים                         
הודעה לניצולי שואה יוצאי גטו טרזיינשטאט (טרזין) בצ'כיה
 
בהמשך להחלטת ממשלה מס' 4129 מיום 15.1.2012 בנושא שיתוף פעולה עם הרפובליקה הצ'כית בנושאים הקשורים בשואה, ביום ה', י' בסיון תשע"ב, 31 במאי 2012, בשעה 20:00 יתקיים בבנייני האומה בירושלים קונצרט ("רקוויאם ההתרסה" - הרקוויאם של ורדי), בביצוע משותף של אמנים צ'כים וישראלים, במטרה לציין ולזכור את הפעילות המוזיקלית אשר נערכה על ידי אסירים יהודים בגטו טרזיינשטאט (טרזין) בצ'כיה.
 
הקונצרט יתקיים במסגרת פסטיבל ישראל.
 
ניצולי שואה יוצאי גטו טרזיינשטאט (טרזין) המעוניינים לצפות בקונצרט, ללא תשלום, מתבקשים לפנות עד ליום 14.5.2012
למזכירות בית טרזין (קרן להנצחת זכר חללי גטו טרזין) בטלפון מספר 04-6369515 או במייל: info@bterezin.org.il.
 
אורכו של הקונצרט הוא שעתיים רצופות ללא הפסקה. 
 
מספר הכרטיסים מוגבל ומותנה בהרשמה מראש. המשרד יעמיד הסעה מאורגנת בהתאם למספר הנרשמים.
 
 
רקוויאם ההתרסה - טרזין 2009


לייבסיטי - בניית אתרים