עברית  |  English  |  Česky  |  

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> ארועים >> אירועים שהיו >> 2012 >> 2012-11-26 חנוכת חדר העיון והמוזיקה
 

ב - 26.11.2012 נפתח חדר המוזיקה והעיון החדש בבית טרזין. החדר מיועד לרכז את חומרי המוזיקה והתרבות של גטו טרזיינשטאט, באמצעות ציוד אודיו\וידאו ומיחשוב.

חוקרים, סטודנטים, תלמידים וקהל מתעניין יוכלו לשבת בחדר אל מול מערכת ממוחשבת הנבנית בימים אלה ולחפש בארכיון מסמכים, תמונות, קטעי קול וסרטים הקשורים למוזיקה שנכתבה ובוצעה בגטו. 

את סרט הפתיחה חתך שגריר צ'כיה בישראל, מר טומאש פויאר, ואת השלט של החדר גילה מר חיים פדר, נציג ועידת התביעות שייצגו את שני הגופים שתרמו למען הקמת החדר, יחד עם משפחות ואנשים שתרמו כסף או חפצים. כמו כן ברך רני אידן, ראש המועצה האזורית עמק חפר.
בקהל היו חברי העמותה, יו"ר בית טרזין פרופ' אלי לונטל,שגרירי אוסטריה וסלובקיה בישראל, שורדי הגטו ודורות ההמשך, אורחים ותלמידים ממגמת המוזיקה של התיכון במעברות.
סימה שחר הנחתה את התוכנית האומנותית, לה הקדים פרופ' מיכאל וולפה את הוקרתו לעובדה שסוף סוף זכו המוזיקאים של טרזיינשטאט להכרה ולהנצחה, דבר שלא קרה בשנים הראשונות לאחר המלחמה. מורי הסמינרים השנתיים של "היסטוריה, מוזיקה וזיכרון" ותלמידיו הכינו קטעים קצרים מתוך המוזיקה שחוברה ובוצעה בגטו – מוזיקה קאמרית, קברטית ומוזיקה ווקאלית. השתתפו אלן שטרנפילד, עינת אזולאי, מריה ליובין, ליאור שטרן, אוהד סטולרז', בתיה שיינר ויאיר ברוך.
צבי כהן
  ריגש את האורחים וסיפר על חלקה של המוזיקה בחייו כנער בגטו וניגן במפוחית הפה שלו קטע שעבורו קיבל פרורי לחם מאסירים אחרים בתמורה.תכנון: ורד גינצבורג

אוצרות והפקה: גיא רז, סימה שחרלייבסיטי - בניית אתרים