עברית  |  English  |  Česky  |  

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> ארועים >> אירועים שהיו >> 2012 >> 2012-12-11 ביקור התאחדות הכדורגל הגרמנית
 
2012-12-11 

ביקור נשיא התאחדות הכדורגל הגרמנית (DFB)

 

ב-11/12/2012 הגיעה משלחת של התאחדות הכדורגל בגרמניה (DFB), בראשות נשיא ההתאחדות ,מר וולפגנג נירסבאך, יחד עם סגניו הרמן קורפמאכר, הנס-דיטר דרוויץ וד"ר ריינר קוך. במשלחת היה גם דובר נשיא מכבי גרמניה , מר פטר גוטמן ואורחים נוספים. המשלחת שמעה ממנכ"ל בית טרזין, עודד ברידא על פרויקט  "ליגה טרזין" הכולל תערוכות, תוכניות חינוכיות, טורנירי זיכרון וסרט דוקומנטרי שהופקו כולם בידי בית טרזין. המשלחת פגשה את אחד מאחרוני השחקנים בליגה, פטר ארבן , שאותו ראו גם משחק כדורגל בקטע מתוך סרט תעמולה נאצי שהוסרט בגטו ובאחד הצופים בה, אז נער בן 15, צבי כהן שהסבירו להם בגרמנית על חייהם בגטו. חברי המשלחת התבטאו שהביקור היה "נוגע ללב" וההתאחדות הגרמנית הרימה תרומה למוזיאון כהוקרה על הפעילות להנצחת השואה הנעשית בבית טרזין. עודד ברידא הודה ליו"ר על הסיוע לבית טרזין וציין שהשינוי שחל בכדורגל הגרמני בנושא סובלנות ורב-תרבותיות נראה היטב והוא מאופיין בכך, שכיום יש לנבחרת גרמניה ולקבוצות בגרמניה אוהדים רבים מישראל.

הביקור הזה הינו השני במספר של משלחת DFB, ביוזמתו של רועי רייבר , דובר עברית, יועץ מיוחד לנשיא ההתאחדות , והובטח להמשיך את הביקורים בשנה הבאה.

המשלחת מבקרת יחד עם נבחרת הנוער הגרמנית (עד גיל 18) גם ב"יד ושם" בירושלים מתוך מגמה חינוכית חשובה של התאחדות הכדורגל הגרמנית ללמד את שחקני הכדורגל המייצגים את גרמניה על השואה.

 

בית טרזין מסר להתאחדות הגרמנית עותק מהסרט "ליגה טרזין" בשפה הגרמנית. בכורת הסרט מתוכננת בינואר 2013.

 לייבסיטי - בניית אתרים