" ... אם רוצים להעביר נושא כבד כמו השואה צריכים להשתמש בדברים אינטימיים. האינטימיות נוצרת בסיפור האישי, אבל האינטימיות הגדולה יותר, המשמעותית יותר, מתאפשרת באמצעות האומנות..."

אהרון אפלפלד

"ימים מחוץ לזמן - אמן פוגש עדות"

 מיזם אומנות רב תחומי המפגיש אמנים ישראלים צעירים, בני הדור השלישי, עם עדויות שורדי שואה – כולם שורדי גטו טרזיינשטאט. 

בשנתיים האחרונות עבדנו על פרויקט אמנות ייחודי ביוזמת האמנים מאיה וגל רווה העוסק בזיכרון השואה – "ימים מחוץ לזמן -אמן פוגש עדות".

פרויקט זה הפגיש אמנים ישראלים צעירים, בני הדור השלישי, עם עדויות שורדי שואה, ומלווה את תהליך יצירת האומנות בהשראת העדות.

אספנו עדויות של אנשים אשר שרדו את גטו טרזיינשטאט, ערכנו את עדותם לחוויה נקודתית חזקה ומשמעותית, הפגשנו את העדויות הללו עם אנשי אומנות מתחומים שונים (ציור, פיסול, ריקוד, צילום וכו') והפכנו את העדויות ליצירות אומנות.

העדויות הן אוסף מונולוגים של אנשים בערוב חייהם והרצון הוא להעניק לסיפורים שלהם, לזיכרונות שלהם, לחשבון הנפש שהם עורכים, המשכיות, להעניק להם חיים על ידי כוחה של האומנות.

שורדים משתתפים: פטר לנג ז"ל, ורה אידן, צבי כהן, מקסי לבני, תלמה סגל, עליזה טננבאום, ורה מייזלס, רות מייסנר, אווה ארבן, חנקה דרורי, חנה מלכא ודיטה קראוס.

אמנים: עמית קבסה, ערן וובר, גבע אלון, עידו מרקוס, איזבלה וולובניק, רותם עמיצור, אמיר שפט, מילי ברזילאי, שחר סיון, ענת אור מגל, מורן זילברברג נועה זמיר ואיה שטייגמן.

ב-27 בינואר 2022, יום השואה הבינלאומי, הוצגה התערוכה לראשונה בגלריה ART&ABOUT (עמק חפר).

במהלך החודשים אפריל ומאי הצגנו בגימנסיה העברית "הרצליה".

שמחים ומתרגשים לבשר לכם כי התערוכה "ימים מחוץ לזמן – אמן פוגש עדות" מגיעה לאולם הקימרון, עמק המעיינות.

פתיחה חגיגית תתקיים ביום חמישי, 29.9.22 שעה 20:00

נעילת התערוכה – 30.11.2022

ניתן לתאם סיור מודרך בתערוכה (של כשעה וחצי) לקבוצות.

בנוסף, בית טרזין בנה תוכנית חינוכית מקיפה וייחודית עבור התערוכה העוסקת במקומו של זיכרון השואה בחיינו ותפקידנו כנושאי הזיכרון לדורות הבאים. התוכנית מיועדת לתלמידי תיכון וניתן לשלב אותה כחלק מ"מסע הישראלי" או סמינר "משואה לתקומה"

לבירורים ותיאום בטלפון: 053-8217620

ביקורות

  • סוכן תרבות על התערוכה
גלילה לראש העמוד

הדוא"ל שלך בטוח אצלנו. אנו לא עושים ספאם ולא נמכור את הדוא"ל שלך לארגונים אחרים